EN

MİSYON VE VİZYON

VİZYON

İşimize, insana ve çevreye duyduğumuz saygıyla dünü, bugünü ve yarını gelecekle buluşturuyoruz.. Sektördeki engin tecrübemiz, imza atacağımız eşsiz projelerimizle ekonomiye katma değer, insan yaşamına artı değer sağlarken dünyada model bir kurum olmak vizyonumuz.

MİSYON

İlk günden bu yana, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma için hareket eden bir geliştirici olarak, yaptığımız işi küçük kum tanelerinden büyük sanat eserleri tasarlamak olarak tanımlıyoruz. Bulunduğu şehirlerin siluetini değiştiren ve mimari özgürlük yönünden “ilk”leriyle bölge için sembol sayılan eserlerimizle çevreye ve şehre uyum sağlayan yaşam alanları oluşturmak yolculuğumuzun en değerli misyonu.

HAKKIMIZDA

Sanatsal mimariyi konforla buluşturan eserleri Türkiye’ye kazandırma vizyonuyla gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., 1981 yılında Eltes İnşaat adıyla kuruldu. Şirket, 2021 yılında yapılan isim değişikliğiyle DAP Gayrimenkul Geliştirme ismini aldı.

Bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon metrekarenin üzerinde inşaat alanı imalatı yapan DAP Gayrimenkul Geliştirme, 15 binin üzerinde konut, ofis, ticaret ve iş merkezleri ile otel, okul ve özel hastane projelerine imza attı.

‘Doğru Alanda Projeler’ sloganıyla; çevreye, doğaya ve insana saygılı, proje geliştirdiği bölgeye değer katan işlere imza atan DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin portföyünde bugün Validebağ Konakları, Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Yeni Levent bulunuyor.

VALİDEBAĞ KONAKLARI

Az katlı mimarinin en başarılı örneklerinden biri olan Validebağ Konakları konak yaşamının bugünün modern çizgileriyle birleşiminden oluşuyor.

İstanbul’un seçkin semti Altunizade’de konumlanan ve 1+1’den 6+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin bulunduğu Validebağ Konakları, ismini aldığı Validebağ Korusunun hemen karşısında konumlanıyor.İstanbul'un şehir içinde kalmış, doğal florası olan Validebağ Korusu, 354 bin metrekare büyüklüğe sahip koru, bölgenin en önemli dinlenme alanı..

ORMANKÖY

COVID-19 pandemisiyle birlikte değişen konut alışkanlıklarına cevap veren ve İstanbul’un yeni çekim merkezlerinden Çekmeköy’de konumlanan Ormanköy projesi, Türkiye’de ilk defa DAP Gayrimenkul’ün geliştirip sağlık kurulunun önerileriyle uygulamaya aldığı ‘sağlıklı ev’ kriterlerine göre şekillendirildi. Yaklaşık 200 bin metrekare üzerine kurulu bulunan projenin yüzde 90’ı yeşil alan için ayrıldı. Sağlıklı ev konseptine uygun olarak az katlı İskandinav Mimarisi’ne sahip olan Ormanköy’de gayrimenkul sektörü ilk kez bahçe villa ve teras villa konseptleriyle tanışmış oldu.

NİŞANTAŞI KORU

Geliştirdiği ‘sağlıklı ev’ konseptini lüksün merkezi Nişantaşı’na getiren DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin yeni bir lüks anlayışıyla inşa ettiği Nişantaşı Koru projesi, lokasyon olarak Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı arasında yer alıyor. Ihlamur Kasrı’na komşu 60 bin metrekarelik koru içinde yer alan Nişantaşı Koru, az katlı mimarisiyle dikkat çekerken, konutlardaki minimum 4 ile 8 metre arasında değişen tavan yüksekliği,daire büyüklüğünde terasları,lüks tekne konseptinde bahçe villa ve teras loftları,teraslarda havuzlarıyla ile öne çıkıyor.

YENİ LEVENT

Şehirde Country Hayatı sunan Yeni Levent, peyzajındaki yemyeşil alanlardan ve etrafındaki koru ve ormanların tazeleyici atmosferinden maksimum verimi ve konforu alabilmek için özel olarak tasarlandı. Yeni Levent, şehrin tüm önemli noktalarına ve ulaşım akslarına yakın olmakla birlikte, aynı zamanda Türkiye’de Şehirde Country Hayatı konseptinin yegâne örneği olan Levent’te DAP vizyonuyla yaşam buluyor. Şehir merkezinin uzağında görmeye alışık olduğumuz country yaşam biçimi, yıllar sonra ilk defa şehrin merkezinde. Konut sektöründe ilkleri gerçekleştiren Dap, bu kez sizleri Levent’in kalbinde, yemyeşil bir doğal yaşama davet ediyor.

YÖNETİM KURULU
BAŞKANI MESAJI

DAP Gayrimenkul Geliştirme olarak, sektördeki engin tecrübemizden hareketle ve insana-çevreye duyduğumuz saygıyla; dünü, bugünü ve yarını gelecekle buluşturuyor, yarınlara miras nitelikte eserler tasarlıyoruz.

Ülkemizin yapı anlayışını değiştirme misyonumuzla gerçekleştirdiğimiz farklı ve sıra dışı projelerimizle Türkiye ekonomisine destek, insanımızın yaşamına da artı değer sağlarken, yaşadığımız coğrafyaya konforlu yaşam alanları sunuyoruz.

Sektörün en prestijli projelerini hayata geçirirken; dünyadaki tüketici beklentilerinin değişimi ve konfor anlayışının artması gibi etkenlerle değişen lüks tanımını şehre değer katacak bir vizyonla sunmaktayız.

Bulunduğu şehirlerin siluetini değiştiren ve bölge için sembol sayılan kalıcı eser niteliğindeki DAP Gayrimenkul Geliştirme imzalı projeler, mimari özgürlük yönünden “ilk”leriyle bayrağımızı yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da gururla dalgalandırmaya devam ediyor.

İlk günden bu yana, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla hareket eden bir geliştirici olarak, yaptığımız işi küçük kum tanelerinden büyük sanat eserleri tasarlamak olarak tanımlıyoruz.

Proje geliştirdiğimiz bölgelerin karakteristiğine uygun, yenilikçi projelere imza atma önceliğimizle, nesilden nesile miras olarak bırakılan, mimarisi ve konsepti ile yıllar boyunca değerini koruyacak eserlere imza atmanın gururunu yaşıyoruz


Dr. Ziya Yılmaz
Dap Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı

YÖNETİM KURULU

DR. ZİYA YILMAZ

DR. ZİYA YILMAZ

Yönetim Kurulu Başkanı

Başta inşaat sektörü olmak üzere, turizm ve benzeri sektörlerde ticari yatırımlar yapma ve şirketler kurup yönetme deneyimine sahiptir. Konut Geliştiricileri ve Yatırımcılar Derneği’nde başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş olup, Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği’nin yüksek istişare kurulu üyeliği, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ve İstanbul İnşaatçılar Derneği dernek üyelikleri bulunmaktadır. 2018 yılında gayrimenkul sektörüne yaptığı katkılar, geliştirdiği projeler ve meydana getirdiği eserler nedeniyle İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından fahri doktora ile onurlandırılmıştır.
RAFET YILMAZ

RAFET YILMAZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Başta inşaat sektörü olmak üzere, turizm ve benzeri sektörlerde ticari yatırımlar yapma ve şirketler kurup yönetme deneyimine sahiptir.
Av. YUSUF AYDIN

Av. YUSUF AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi
Avukat

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1991 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. İnşaat hukuku, şirketler hukuku, borçlar hukuku ve hava hukuku alanında uzmandır.
Av. TARIK SÖNMEZ

Av. TARIK SÖNMEZ

Yönetim Kurulu Üyesi
Avukat

2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılından beri serbest avukatlık yapmaktadır. İnşaat hukuku, şirketler hukuku, borçlar hukuku ve ceza hukuku alanında uzmandır.
MURAT PARMAKÇI

MURAT PARMAKÇI

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Sermaye Piyasaları Danışmanlığı

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olup, ayrıca iktisat yan dal programını bitirmiştir. 1999-2007 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda görev yaptıktan sonra 2007-2011 yılları arasında gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak görev yapmıştır. 2011 yılından itibaren çok sayıda şirkete sermaye piyasaları konusunda danışmanlık yapmıştır. 2021 yılında Şirket’te bağımsız yönetim kurulu üyesi olmuştur.
DR. UĞUR SERENCAM

DR. UĞUR SERENCAM

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
İnşaat Mühendisi / Yönetici

İnşaat Mühendisliği ve İşletme bölümlerinden mezun olup İnşaat Mühendisliği alanında doktora eğitimini tamamladı. İl Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve İLBANK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Marmara Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi olup, ulusal ve uluslararası birçok akademik çalışması bulunmaktadır.

KİŞİSEL VERİLERİN
KORUNMASI KANUNU

DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME ANONİM ŞİRKETİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA AYDINLATMA METNİ

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun (“KVKK”) uyarınca, Dap Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi olarak işbu aydınlatma metni çalışanlarımız dışında verisi işlenen üçüncü kişilere ilişkin veri sorumlusu olarak gerekli aydınlatmanın yapılması amacıyla hazırlanmıştır. Şirketimiz veri sorumlusu sıfatıyla, üçüncü kişilerin Kişisel verilerini/Özel nitelikli kişisel verilerini, aşağıda belirtilen amaçlar kapsamında; hukuka uygun bir şekilde işleyebilecek, saklayabilecek, sınıflandırabilecek, güncelleyebilecek ve mevzuatın izin verdiği hallerde, işlendikleri amaçla sınırlı olarak 3. Kişilere aktarabilecektir.

1.Tanımlar
Kanun; KVKK 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu.
Kişisel Veri; kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi.
Özel Nitelikli Kişisel Veri; kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri v.b.
Kişisel verilerin işlenmesi; kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi,
Veri Sahibi/İlgili Kişi; Kişisel verisi işlenen gerçek kişi.
Veri İşleyen; Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel verileri işleyen gerçek veya tüzel kişi.
Veri Sorumlusu; Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişi.

2. Kişisel Verilerinizin/Özel Nitelikli Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı
Dap Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi tarafından elde edilen kişisel verileriniz/Özel nitelikli kişisel verileriniz aşağıda belirtilen kapsam dâhilinde işlenecektir:
*Acil Durum Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Bilgi Güvenliği Süreçlerinin Yürütülmesi, Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin Yürütülmesi, Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin Yürütülmesi, Denetim / Etik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Eğitim Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Erişim Yetkilerinin Yürütülmesi, Faaliyetlerin Mevzuata Uygun Yürütülmesi, Finans Ve Muhasebe İşlerinin Yürütülmesi, Firma / Ürün / Hizmetlere Bağlılık Süreçlerinin Yürütülmesi, Fiziksel Mekan Güvenliğinin Temini, Görevlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi, Hukuk İşlerinin Takibi Ve Yürütülmesi, İç Denetim/ Soruşturma / İstihbarat Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İletişim Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İnsan Kaynakları Süreçlerinin Planlanması, İşe alım ve değerlendirme süreçlerinin yürütülebilmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi, İş Sağlığı / Güvenliği Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş ortaklığı/ alım-satım sözleşme görüşmeleri ve sözleşmelerinin imzalanması, İş Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Önerilerin Alınması Ve Değerlendirilmesi, İş Sürekliliğinin Sağlanması Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Lojistik Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satın Alım Süreçlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satış Sonrası Destek Hizmetlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Satış Süreçlerinin Yürütülmesi, Mal / Hizmet Üretim Ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri İlişkileri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Müşteri Memnuniyetine Yönelik Aktivitelerin Yürütülmesi, Organizasyon Ve Etkinlik Yönetimi, Pazarlama Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi, Performans Değerlendirme Süreçlerinin Yürütülmesi, Reklam / Kampanya / Promosyon Süreçlerinin Yürütülmesi, Risk Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Saklama Ve Arşiv Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Sözleşme Süreçlerinin Yürütülmesi, Sponsorluk Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Stratejik Planlama Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Talep / Şikayetlerin Takibi, Taşınır Mal Ve Kaynakların Güvenliğinin Temini, Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçlerinin Yürütülmesi, Ücret Politikasının Yürütülmesi, Ürün / Hizmetlerin Pazarlama Süreçlerinin Yürütülmesi, Vekâlet ve imza sirküleri temin süreçlerinin yürütülmesi,Veri Sorumlusu Operasyonlarının Güvenliğinin Temini, Yatırım Süreçlerinin Yürütülmesi, Yetenek / Kariyer Gelişimi Faaliyetlerinin Yürütülmesi, Yetkili Kişi, Kurum Ve Kuruluşlara Bilgi Verilmesi, Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi.

3. Kişisel Verilerinizin/Özel Nitelikli Kişisel verilerinizin Aktarılması
Açıklanan amaçlar kapsamında işlenen kişisel verileriniz KVKK’da öngörülen temel ilkelere uygun olarak ve KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dâhilinde, yukarıda sayılan süreçlerin gerçekleştirilebilmesi amacıyla; iş ortaklarımıza, hissedarlarımıza, İştiraklerimize ve bağlı ortaklıklarımıza, tedarikçilere, Topluluk Şirketlerimize, yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına, faaliyetlerimizi yürütebilmek amacıyla, bulabileceğiniz destek hizmeti alınan firmalar ile gerçek kişilere ve hukuki zorunluluklar ve yasal sınırlamalar çerçevesinde bağımsız denetim şirketlerine aktarılabilecektir.

4. Kişisel Verilerinizin/Özel Nitelikli Kişisel verilerinizin Yurtdışına Aktarımı
Dap Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi olarak verileriniz yurt dışına aktarılmamaktadır. Yurt dışına veri aktarımı söz konusu olduğunda gerekli bilgilendirme şirketimiz tarafından yapılacak olup buna ilişkin kanundan kaynaklı açık rızanızın alınmasını gerektirmesi halinde ilgili kişiye gerekli aydınlatma yapılarak açık rızasının alınması halinde aktarım yapılabilecektir.

5. Kişisel Veri/Özel Nitelikli Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi
Kişisel verileriniz, faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla Dap Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi tarafından, Şirket’e başvuru, e- posta ve farklı kanallar vasıtasıyla ve aşağıda belirtilen hukuki sebeplere dayanarak toplanmaktadır.

6. Söz konusu kişisel verilerinizin Şirket tarafından işlenmesindeki hukuki sebepler;
Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından kişisel veri sahiplerine açıkça ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı bilgilendirmede bulunularak, gerekmesi halinde açık rızaları alınarak, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, iş sözleşmesinin kurulması, kanundan ve sözleşmeden kaynaklı haklarınızın kullanılabilmesi, Şirketin meşru menfaati veya hukuki yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için yukarıda açıkça belirtilen meşru amaçla bağlantılı ve sınırlı olarak, ölçülülük prensibi çerçevesinde toplanmakta, kullanılmakta, kaydedilmekte, depolanmakta ve işlenmektedir.  Bu süreçte toplanan kişisel verileriniz; yukarıda sayılan süreçleri gerçekleştirebilmek amacıyla ve ticari ve işletmesel faaliyetlerimizi yürütmek sebebiyle, sözleşme ilişkisinin başlangıcı ve devamı süresince fiziki ve elektronik ortamda güvenli bir biçimde toplanmaktadır. Ayrıca bu verileriniz ilgili verilere ilişkin kanunlarda özel bir saklama süresi öngörülmesi halinde öngörülen saklama süresince fiziki ve elektronik ortamda güvenli bir biçimde saklanacaktır. Bu çerçevede özel nitelikli kişisel verileriniz/ kişisel verileriniz, KVKK’nın 4(2) maddesindeki öngörülen ilkeler ışığında açık rıza temini suretiyle veya 5(2) ve 6(3) maddelerinde öngörülen durumların varlığı halinde, açık rıza temin edilmeksizin işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

7.Kişisel verilerin Güvenliğinin Sağlanması
Kişisel verilerin korunması için gerekli olan uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik KVKK ’nın 12. Maddesinin 1. bendinde öngörülen tedbirleri almaktadır.

8. KVKK Kapsamında İlgili Kişi Olarak Haklarınız
KVKK’nın 11. maddesi uyarınca sahip olduğunuz haklar aşağıdaki gibidir:

  • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
  • 7. maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
  • (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
  • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.


9. Soru ve talepleriniz
Yukarıdaki maddelerde geçen haklarınıza ilişkin taleplerinizi, şirketimizin Altayçeşme Mahallesi, Zeytindalı Sokak, No:16 B Blok Maltepe / İstanbul adresine veya eltesins@hs01.kep.tr kep adresine iletilmesi halinde ilgili talebiniz en geç otuz (30) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi halinde, tarafımızca Kurul tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.